• Zapraszamy też na Nasz blog

• Tablety zmieniają sposób uczenia się i nauczania

• 22.02.2019 17:35
      • W październiku 2018 roku trzy nauczycielki z naszej gminy: Emilia Olszewska z Lubicza Dolnego, Beata Pastwa z Młyńca Pierwszego oraz Teresa Szatkowska ze Złotorii, wzięły udział w szkoleniu „Tablets changing the way to learn and teach – Tap-Swipe-Pinch” („Tablety zmieniają sposób uczenia się i nauczania”) w miejscowości Santa Maria da Feira w Portugalii.
      • Szkolenie było prowadzone przez panią Viljenkę Savli ze Słowenii, która w atrakcyjny sposób zaprezentowała wykorzystanie nowych technologii w edukacji.  Podczas tygodniowego kursu uczestnicy zajęć poznali szereg zastosowań tabletów podczas pracy z uczniami. Zostały zaprezentowane takie aplikacje jak: Quick, FilmoraGo, Nearpod, Quizlet, Thinglink, iMovie, Book Creator, Google Drive, iNigma, Seesaw, Metaverse, Expedfitions, Kahoot, Plickers. W kursie wzięli udział także nauczyciele z różnych państw europejskich: Węgier, Rumunii, Włoch, Litwy, Estonii, Szwecji i Portugalii, co było okazją do wymiany doświadczeń i porównania jak wygląda system edukacji w innych państwach. Kurs pozwolił  nauczycielom poznać wiele ciekawych aplikacji usprawniających proces nauczania, a wykorzystanie ich w przyszłości wpłynie na uatrakcyjnienie lekcji i zwiększy motywację uczniów do nauki.