• Zapraszamy też na Nasz blog

• Podsumowanie projektu Erasmus+

• 12.06.2019 21:09
      • 3 czerwca 2019 r. w świetlicy OSP w Młyńcu Pierwszym odbyła się konferencja podsumowująca realizowany od 1 lipca 2017 r. do 30 czerwca 2019 r. projekt Erasmus+, którego liderem i beneficjentem jest Gmina Lubicz. Projekt o wartości 36693, 00 Euro pt.: „Let’s code it! Teacher hackaton” powstał w ramach konsorcjum zrzeszającym trzy szkoły: Szkołę Podstawową w Młyńcu Pierwszym, Szkołę Podstawową im. bł. ks. Władysława Bukowińskiego w Lubiczu Dolnym oraz Szkołę Podstawową w Złotorii.
      • Obecni na konferencji goście – Kujawsko-Pomorska Wicekurator Oświaty Pani Maria Mazurkiewicz, Wójt Gminy Lubicz Pan Marek Nicewicz, Dyrektor ZEASiP w Lubiczu Pani Brygida Bogdanowicz-Kopeć, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubiczu p. Marzenna Wojnar, przedstawiciele związków zawodowych ZNP i NSZZ Solidarność, wiceprezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Lubiczu p Czesław Piątkowski, sołtysi i radni Gminy Lubicz oraz przedstawiciele instytucjii społeczności lokalnych, zainteresowanych oświatą w gminie, mieli okazję obejrzeć innowacje pedagogiczne z zakresu programowania, które wdrażane są w zrzeszonych w konsorcjum szkołach. W czasie spotkania nastąpiła także prezentacja zakupionych na potrzeby realizowanego projektu nowoczesnych pomocy dydaktycznych i sprzętów, np. edukacyjnego Robota Photon, poruszającego się po podłodze zgodnie z wcześniej zakodowaną trasą Blue-Bota, rozwijającego u uczniów logiczne algorytmiczne myślenie Ozobota, sterowanej przez Bluetooth kuli SPRK, interaktywnej gry planszowej Scotie oraz mat do kodowania. Wszystkie szkoły otrzymały również drona Tello.

Ważnym punktem programu konferencji było wręczenie nauczycielom certyfikatów Europass – Mobilność, które poświadczają zdobyte przez uczestników projektu umiejętności i kompetencje.Biorący udział w „Let’s code it! Teacher hackaton” nauczyciele podkreślali, że dzięki udziałowi w projekcie nie tylko uzupełnili i zaktualizowali swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie nauki programowania, poprawili kompetencje językowe w zakresie języka angielskiego, ale przede wszystkim mieli okazję zintegrować się oraz wspólnie wdrażać cele edukacji Gminy Lubicz.