• Zapraszamy też na Nasz blog

Nauczanie poprzez kodowanie i programowanie

27.05.2019 18:05
      We wrześniu kolejna grupa nauczycieli uczestniczyła w kursie „Teaching Through Coding & Robotics” – „Uczenie poprzez kodowanie i robotkę” organizowanym przez Smart Solution na Malcie. Podczas szkolenia nauczycielki z naszej szkoły p. Elżbieta Gontarska i Mariola Marcinkowska  oraz nauczyciele ze szkół w Złotorii i Lubiczu Dolnym poznały ogólną koncepcję Computational Thinking (myślenia komputacyjnego) polegającego na formułowaniu problemu i opracowywaniu strategii jego rozwiązania.

Wprawiamy robota w ruch!

21.02.2019 22:59

Na początku wakacji trzecia grupa nauczycieli z gminy Lubicz uczestniczyła w szkoleniu “Robotica Eductiva /Educational Robotics” w ramach projektu Erasmus+. Szkolenie odbyło się w Lizbonie w Portugalii. Wzięli w nim udział nauczyciele ze szkół w Lubiczu Dolnym – Karolina Wojciechowska, z Młyńca Pierwszego – Barbara Winkler i w Złotorii – Jakub Grochowski.

Europejskie certyfikaty dla naszych nauczycieli

21.02.2019 22:58
      Sześcioro nauczycieli Szkoły Podstawowej w Młyńcu Pierwszym, Szkoły Podstawowej im. bł. ks. W. Bukowińskiego w Lubiczu Dolnym oraz Szkoły Podstawowej Złotorii poprzez udział w projekcie Erasmus+ „Let’s code it. Teacher hackaton” realizowanym przez Gminę Lubicz w ramach konsorcjum zdobyło nowe umiejętności zawodowe poświadczone uznawanym w Europie certyfikatem Europass-Mobilność.

Kids Hack Day

22.02.2019 18:25
      Radę Gminy Lubicz odwiedziła delegacja uczniów z Lubicza Dolnego, Młyńca Pierwszego i Złotorii. Młodzież w związku z realizacją w swoich szkołach programu Erasmus+, dziś w lubickiej bibliotece wzięła udział w Kids Hack Day, m.in. wykonując roboty z materiałów gospodarstwa domowego

Gryfikacja w klasie

22.02.2019 17:35
      Kolejna grupa nauczycieli z gminy Lubicz uczestniczyła w szkoleniu “Educational Robotics: Gamifying The Classroom” w ramach projektu Erasmus+. Szkolenie odbyło się w Sewilli w Hiszpanii. Wzięły w nim udział panie ze szkół w Lubiczu Dolnym – Mirela Mizak, w Złotorii – Monika Taczkowska i w Młyńcu Pierwszym – Joanna Kłosiewicz.